banner

Akcja charytatywna
im. Eli Bednarkiewicz

 

00 000

O Eli

Ela Bednarkiewicz – przez wiele lat była dyrektorem ds. PR w TEB Akademii. Zawodowo – inspirująca, kreatywna, profesjonalna. Do tego wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka, empatyczna, wzbudzająca zaufanie. Znała smutki i radości otaczających ją osób, dla wielu była przyjaciółką, powiernikiem.

Z wykształcenia - pedagog, z zawodu - PR-owiec, z pasji - reportażystka (kształcona w Szkole Reportażu Mariusza Szczygła), fotografka, miłośniczka street art-u... uważna obserwatorka, zawsze gotowa wyciągnąć pomocną dłoń.

Otwarta, ciekawa ludzi i świata. Obserwowała, fotografowała, pisała,
słuchała i pomagała.

Bliskie jej sercu były przede wszystkim dzieci – potrafiła je zrozumieć, adekwatnie pomóc i zaangażować wiele osób do niesienia pomocy. Potrafiła „porwać ludzi” dla sprawy.

Odeszła w czerwcu 2017 roku, po walce z chorobą nowotworową. W historii TEB Akademii, a przede wszystkim w pamięci jej koleżanek i kolegów z pracy pozostanie na zawsze jako człowiek wyjątkowy, nie do zastąpienia.

Jej inicjatywy i pomysły
żyją do dziś.

Zostało wiele dobra.

O akcji

Akcja charytatywna im. Eli Bednarkiewicz zrodziła się z potrzeby serc jej koleżanek i kolegów, ze swego rodzaju tęsknoty za jej dobrą energią. Empatia, dobro i człowiek – to trzy najważniejsze wartości, które stawiamy w centrum akcji, ponieważ wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i dzielenie się dobrem to to, czego uczyliśmy się od Eli.
Ela często przynosiła do naszej firmy różne inicjatywy i pomysły na pomoc dzieciom - z dziećmi z domu dziecka rozegraliśmy mecz piłki nożnej, innym razem wystawiliśmy dla nich przedstawienie, według scenariusza napisanego przez Elę. 
Chcemy nadal nieść dobro tym, którzy na co dzień go nie doświadczają.

Celem akcji jest realna pomoc finansowa dla inicjatywy lub instytucji charytatywnej, której działalność poświęcona jest dzieciom.
Zadaniem osób, biorących udział w akcji jest znalezienie inicjatywy, którą warto wesprzeć i przygotowanie zgłoszenia w oryginalnej, kreatywnej formie.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze jedną inicjatywę, która otrzyma wsparcie w kwocie 10 000 zł. Następnie inicjatywa ta stanie się celem zbiórki pieniężnej, prowadzonej wśród pracowników Grupy Merito.

25 marca

15 kwietnia

23 kwietnia

8 maja

31 maja

start akcji

końcowy termin zgłoszeń

wybór zwycięskiej inicjatywy

start zbiórki w Grupie Merito

zakończenie akcji

Aktualności

Poznaj Akcję, poznaj Elę...

Pomóżmy maluszkom z ośrodka „Tuli-Luli” – weź udział w zbiórce!

Od 8 maja w Grupie Merito trwa zbiórka pieniężna online prowadzona w ramach V edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. W tym roku każda wpłacona złotówka wesprze „Tulisie” – noworodki porzucone przez rodziców, dla których jedynym domem jest Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Fundacji Gajusz – „Tuli-Luli”.   

Zebranie 30 000 zł pomoże fundacji zapełnić maleńkie brzuszki przez niemal cały rok! Ale wierzymy, że dzięki drobnym, ale licznym wpłatom wielu dobrych ludzi z Grupy Merito, kwota ta będzie dużo wyższa! Zbiórka trwa do końca maja. 

To już V edycja Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz!

Dobro rozkwita na wiosnę!

Od 5 lat co roku na wiosnę startujemy z Akcją charytatywną im. Eli Bednarkiewicz. Od dzisiaj tj. 25 marca każdy pracownik Merito może wziąć udział w 1 etapie akcji zgłaszając organizację, fundację lub inicjatywę charytatywną, która niesie pomoc dzieciom i może otrzymać darowiznę.

Wystarczy przygotować zgłoszenie konkursowe w formie krótkiej prezentacji, video lub pliku word – opisać komu, dlaczego i jak może mu pomóc nasza darowizna. Zgłoszenie należy wysłać na adres: pr@merito.pl do 15 kwietnia

W drugim etapie akcji Jury dokona wyboru jednego zgłoszenia, które otrzyma wsparcie w kwocie 20 000 zł od Merito oraz stanie się celem zbiórki finansowej prowadzonej w maju wśród pracowników całej Grupy Merito.

Zachęcamy do czynnego udziału w akcji!
😊

 

Finał IV edycji Akcji Charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz

W IV edycji Akcji Charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz zebraliśmy łącznie 26 804 zł na rzecz Fundacji Odzyskani.
Dziękujemy wszystkim Pracownikom Grupy Merito za każdą przekazaną złotówkę.
Wasza pomoc przyczyni się do zorganizowania wielu darmowych sesji terapeutycznych dla młodzieży i dzieci, które jej potrzebują.
Dziękujemy! 
 

Zróbmy razem JESZCZE WIĘCEJ dobrego!

15 maja wystartowała czwarta edycja Akcji Charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz.

Beneficjentem tegorocznej zbiórki jest poznańska Fundacja Odzyskani, która zajmuje się wsparciem psychologicznym dzieci i młodzieży.
Słuchają, rozmawiają, tworzą przyjazne miejsce, które pomaga młodym ludziom zrozumieć i zaakceptować siebie. Fundacja Odzyskani daje wsparcie w trudnych czasach – wspólnie sprawmy, by dotarło do każdego, kto go potrzebuje! 
Każda wpłacona złotówka zostanie przekazana w formie darowizny dla Fundacji Odzyskani od Grupy Merito, do której należy TEB Akademia. Zebrane środki pozwolą sfinansować psychoterapię dla potrzebujących jej młodych ludzi. Zbiórka trwa do końca czerwca. Zbierzmy razem 30 000 zł dla Fundacji Odzyskani!

Weź udział w IV edycji akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz!

Dobro rozkwita na wiosnę!

Tradycyjnie z pierwszym dniem wiosny startujemy z kolejną edycją naszej akcji. Już teraz każdy pracownik Merito może zgłosić organizację, fundację lub inicjatywę charytatywną, która niesie pomoc dzieciom. Wystarczy przygotować zgłoszenie konkursowe w formie krótkiej prezentacji lub pliku word – opisać komu, dlaczego i w jaki sposób możemy pomóc. Zgłoszenie należy wysłać na adres: pr@teb-akademia.pl do 14 kwietnia

W drugim etapie akcji Jury dokona wyboru jednego zgłoszenia, które otrzyma wsparcie w kwocie 10 000 zł od Merito oraz stanie się celem zbiórki finansowej prowadzonej w maju wśród pracowników całej Grupy Merito.

Zachęcamy do zaangażowania 😊
 

Jesteście PANDAstyczni!

Połączone siły i zaangażowanie pracowników Wyższych Szkół Bankowych, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz TEB Akademii dały wspaniały efekt III edycji Akcji Charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. 

Na konto Fundacji Panda Team przekazaliśmy 23 300 zł!
Dzięki temu Fundacja będzie mogła otoczyć opieką i wsparciem kolejne onkorodziny i pomagać im przetrwać czas choroby.


Dziękujemy!!!

Adres wideo

Jak Arek poznał Elę i co ma do tego królicza czapka

W kolejnym filmie pełnym wspomnień dowiecie się od Arka Doczyka, jak poznał Elę i jak układała się ich współpraca :) 

Adres wideo

Poznaj Elę - mówi Piotr Kucharski

Każdy, kto znał Elę, znał ją z nieco innej strony. Każdy zapamiętał coś charakterystycznego ze swojej relacji z nią, dlatego nasz cykl Poznaj Elę tak barwnie się rozwija. Posłuchajcie, jak Piotr poznał Elę :)

Mamy cel!

Celem tegorocznej zbiórki finansowej w ramach Akcji im. Eli Bednarkiewicz będzie wsparcie Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza.

Fundacja, bazując osobistym doświadczeniu jej założycieli, pomaga rodzinom, doświadczającym choroby nowotworowej. Swoją opieką otacza rodziców, rodzeństwo, dzieci, w których życiu pojawił się najtrudniejszy przeciwnik. Dodaje siły do walki, pomaga odnaleźć się w świecie, który do góry nogami wywróciła choroba.

Zebrane pieniądze – minimum 30 000 zł w formie darowizny przekażemy Fundacji Panda Team na organizację letnich półkolonii dla dzieci w wieku 7-13 lat, których rodzina zmaga się z chorobą.

Już dziś można wesprzeć Fundację, dokonując przelewu na specjalne subkonto TEB Akademii, nr 90105015201000009081585698, tytułem Akcja Charytatywna im. Eli

Więcej o Fundacji: www.pandateam.pl

Poznaj Fundację, której pomagasz

Fundację Panda Team tworzą wyjątkowi ludzie, którzy na swoich trudnych doświadczeniach postanowili zbudować COŚ DOBREGO! Wiedzą jak pomagać, jak rozmawiać i jak działać w sytuacji, w której świat do góry nogami wywraca diagnoza.
Bo choroba zmienia życie całej rodziny - rodziców, rodzeństwa, i zmienia je bezpowrotnie...

1% dla DOBRYCH inicjatyw

Do tegorocznej Akcji zgłoszonych zostało pięć wyjątkowych inicjatyw. Każda z nich wpisuje się w wartości, które promujemy w Akcji, każda dotyczy bardzo konkretnej i potrzebnej pomocy. Ale (niestety) wybrać trzeba jedną. O tej jednej dowiecie się 4 maja, a dziś przedstawiamy pozostałe - wspaniałe inicjatywy, do których wsparcia również zachęcamy, choćby przez przekazanie 1% swojego podatku.

Fundacja Adopcji Serc - celem Fundacji jest propagowanie i organizowanie pomocy dla ubogich Trzeciego Świata, zwłaszcza dzieci poprzez edukację, pojednanie oraz wsparcie dla rodzin. Wpływy z 1% zostaną przeznaczone przede wszystkim na wsparcie dla projektów leczenia chorób głodowych i dożywiania dzieci w Afryce, realizowane przez polskich misjonarzy.
KRS: 0000224658 (Caritas Archidiecezji Poznańskiej), w polu „cel szczegółowy” KONIECZNIE wpisz słowo „Maitri”

Hospicjum Domowe dla Dzieci. Wielkopolskie hospicjum domowe dla dzieci obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi i innymi schorzeniami. Celem zespołu jest umożliwienie najmłodszym podopiecznym pobytu we własnym domu w otoczeniu kochającej rodziny. Naszym zadaniem jest roztoczenie profesjonalnej i troskliwej opieki medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej nad pacjentem i jego rodziną w trakcie choroby i w okresie żałoby, po stracie najbliższej osoby. Małym pacjentom zapewniamy również wsparcie wolontariuszy i opiekę rehabilitanta.
KRS: 0000076882 Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”

Fundacja Odzyskani. Misją Fundacji jest tworzenie przestrzeni do budowania relacji, rozwoju talentów i wsparcia psychologiczno-zawodowego dla młodych osób w wieku 14-24 lat. To wyjątkowe miejsce, które wyróżnia się domową atmosferą i najbogatszą pod względem jakościowym i ilościowym ofertą zajęć oraz wsparciem dla młodzieży. Wartości, którymi się kierujemy to: miłość, słuchanie, relacje, rozwój, towarzyszenie, swoboda tworzenia, radość, piękno.
Pomoc finansowa dla Fundacji: https://odzyskani.pl/wsparcie-finansowe-2/

Stowarzyszenie Centrum Tańca Basic - celem Stowarzyszenia było i jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miejscowości rozpoczęcia i rozwijania pięknej pasji, jaką jest taniec. Początkowo był to Taniec Towarzyski, następnie udało nam się wdrożyć zajęcia z Tańca Nowoczesnego, Hip Hopu, Akrobatyki, Pilatesu, Animacji Tanecznych dla dzieci przedszkolnych, zajęć Taneczno –Rozwojowych dla dzieci niepełnosprawnych oraz wyjazdów szkoleniowo-wypoczynkowych na kolonie letnie. Wspieramy wszystkie dzieci, w dzieci z rodzin niezamożnych czy wielodzietnych. 
Więcej o działalności, potrzebach i możliwościach wsparcia Stowarzyszenia: https://www.facebook.com/CentrumTancaBASIC/

Dziękujemy!
 

 

Adres wideo

DOBRA motywacja - kolejna porcja wspomnień o Eli

Kto jeszcze nie wysłał zgłoszenia niech bierze się do działania, a komu potrzeba motywacji (albo porcji wspomnień) - niech obejrzy film i pozna historie z Elą w roli głównej. O tym, jak wpływała na codzienne życie koleżanek i kolegów, jak wiele dobra zostawiła mówi Justyna Kwiatkowska.
 

Tak pomogliśmy - Fundacja Strefa Integracji

Pierwsza edycja, pierwsze pieniądze i kolejne powody do radości dla dzieci - podopiecznych Fundacji Strefa Integracji. W 2020 roku dzięki darowiźnie od Grupy TEB Akademia, Fundacja zrealizowała cykl letnich warsztatów integracyjnych: artystyczny „W kocim parku”, jogowy „Joga w ogrodzie, plastyczny „Glutki, slimy, ciastoliny”, sensoryczny „W Polarnej Krainie” oraz trening judo „Spotkanie na macie”. 
Ty też możesz zrobić wiele dobrego niewielkim wysiłkiem - pomyśl, komu możesz pomóc?

Dzień dobra czyli startujemy!

III edycja Akcji Charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz - czas start! W pierwszym etapie czekamy na Wasze zgłoszenia inicjatyw, które warto wesprzeć. Wystarczy znaleźć fundację, stowarzyszenie lub organizację, której działalność związana jest z pomocą najmłodszym. Zebrać materiały i przygotować prezentację, z której jury dowie się kogo i dlaczego zgłaszacie do Akcji. Do prezentacji warto dodać zdjęcia, filmy lub inne kreatywne elementy. Tak, można zgłosić ponownie niewybraną w poprzednich edycjach inicjatywę :) Przed zgłoszeniem warto zapoznać się z regulaminem zamieszczonym powyżej.
Do dzieła!

Finał II edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz

Dziś (30 czerwca 2021) swój finał miała Akcja charytatywna im. Eli Bednarkiewicz. Paweł Zygarłowski, Prezes Zarządu TEB Akademia i Kasia Saranek z wrocławskiego zespołu, spotkali się z panią Beatą Hernik-Janiszewską, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i p. Martyną Jońca, aby przekazać symboliczny czek na wcześniej zebraną i ogłoszoną kwotę 20 000 zł! Przypominamy, że połowę tej kwoty - a dokładnie 10 090 zł zebrali sami pracownicy Grupy TEB Akademia, pozostałą część przekazała nasza firma. Cieszymy się, że mogliśmy osobiście spotkać się z przedstawicielkami fundacji i wesprzeć ich działalność! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom. Kolejna edycja akcji już za rok!

Wynik zbiórki II edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz!

Dziś jest wyjątkowy dzień – święto wszystkich dzieci! A że ich dobro i niesienie pomocy tym szczególnie potrzebującym były wartościami bliskimi Eli Bednarkiewicz, to właśnie w tym wyjątkowym dniu ogłaszamy wyniki zakończonej w ubiegłym tygodniu zbiórki na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, którą organizowaliśmy w ramach II edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. Wiemy, że dla Pracowników Grupy TEB Akademia nie ma rzeczy niemożliwych, a otwartość serc i wrażliwość na potrzeby dzieci nie mają granic!

Z radością informujemy, że beneficjent tegorocznej edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz - Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, otrzyma 20 090 zł wsparcia od Grupy TEB Akademia. Na kwotę składa się 10 000 zł darowizny przekazanej od TEB Akademia i aż 10 090 zł zebrane podczas zbiórki skierowanej do pracowników Grupy.

W imieniu Organizatorów i Jury dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Akcję i zbiórkę. Każda złotówka, każdy gest miał znaczenie – za te szczególnie wyjątkowe kierujemy jeszcze większe podziękowania, także p. Beaty Hernik-Janiszewskiej, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci:

Drodzy Państwo! Przesyłam ogromne podziękowania za przekazanie wszystkich darowizn na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Kwota, którą Państwo uzbieraliście – 10 tys. zł, jest dla nas niezwykle ważna i wykorzystana zostanie na cele statutowe Fundacji, między innymi koszty podróży do podopiecznych czy zakup wyrobów medycznych, które po części refundujemy rodzinom dzieci będących w opiece paliatywnej. Dziękuję za Państwa społeczną wrażliwość i chęć uczestnictwa w idei pomocy, jaką chcemy promować. Dziękuję również za inicjatywę z Państwa strony i chęć łączenia działalności biznesowej z pomaganiem tym, dla których medycyna już nie ma pomysłu. Skrycie marzę, że dla części osób z Państwa zespołu ta pomoc dla naszej Fundacji, stanie się inspiracją do bycia wolontariuszem.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Mamy zwycięzcę II edycji Akcji im. Eli!

Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele Rodziny Eli, TEB Akademii i Szkół Wyższych z naszej Grupy, wybrało zgłoszoną do konkursu przez Kasię Saranek – PR-owca z WSB we Wrocławiu, Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jako beneficjenta II edycji Akcji im. Eli Bednarkiewicz. Do wybranej Fundacji trafi teraz 10 000 zł od TEB Akademii i pieniądze zebrane z indywidualnych datków od pracowników Grupy TEB Akademia. Zbiórka rusza już 10 maja.

Adres wideo

Poznaj Elę - mówi Magda Karpińska

W kolejnym filmie z cyklu Poznaj Elę, swoimi pełnymi emocji wspomnieniami o Eli i historią znajomości podzieliła się z nami Magda Karpińska z TEB Akademii, Kierownik Zespołu ds. marketingu i PR w Gdańsku.

Adres wideo

Poznaj Elę - wspomnienia Pawła Bukowskiego

W tegorocznej edycji Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz kontynuujemy cykl "Poznaj Elę", czyli wideo-wspomnienia o Eli nagrywane przez Jej najbliższych współpracowników i bliskie osoby. Wśród nich jest Paweł Bukowski, Starszy specjalista ds. E-marketingu i PR. W TEB Akademii pracuje od 2014 roku, w zespole w Toruniu. Zobaczcie, jakimi wspomnieniami o Eli podzielił się z nami.

Adres wideo

Poznaj Elę - wspomnienia Mariusza Szczygła

“Poznaj Elę” to cykl wspomnień wideo nagrywanych przez najbliższych Eli współpracowników i bliskie Jej osoby. Wśród nich jest Mariusz Szczygieł – polski dziennikarz, reportażysta, pisarz i wykładowca akademicki, laureat Literackiej Nagrody Nike, ale przede wszystkim przyjaciel Eli ze Szkoły Reportażu. Zobacz, jakimi wspomnieniami o Eli podzielił się z nami.

Podsumowujemy pierwszą edycję

Pierwsza edycja Akcji charytatywnej im Eli Bednarkiewicz przechodzi do historii. Mimo dynamicznej sytuacji za oknem, dzięki kreatywności i otwartym sercom pracowników TEB Akademii oraz Uczelni Wyższych na konto Fundacji Strefa Integracji trafiło 15 tys. zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli do tego swoją cegiełkę i przekazujemy kilka słów od samych obdarowanych:

Chcieliśmy Wam bardzo podziękować za całą Akcję, za zgłoszenie naszej Fundacji (Aniu, dzięki <3), za wszystkie wpłaty. I za przywołanie wspomnienia Eli. Biorąc pod uwagę fakt, że najwyraźniej nadchodzą trudne czasy, pieniądze, które udało się zebrać, przydadzą się Fundacji tym bardziej. Wykorzystamy je jak najlepiej. 
Dziękujemy i pozdrawiamy, 
Olga i Tomek Kierstanowie
Fundacja Strefa Integracji 

Adres wideo

Wesprzyj Fundację Strefa Integracji!

Czas na drugi etap akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. Do 14 września 2020 wszyscy Pracownicy Grupy TEB Akademia mogą wesprzeć finansowo Fundację Strefa Integracji, która pomaga dzieciom z zespołem Downa i ich rodzicom. Wsparcie dla Fundacji wpłacamy na konto bankowe:
Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych Strefa Integracji
Jarochowskiego 101/12
60-129 Poznań
64 1600 1404 1079 2615 7000 0001
z dopiskiem “wpłata na poczet Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz”.

Założycielka Fundacji - Olga Kierstan - ma wiadomość dla wszystkich darczyńców, obejrzyj wideo. 

 

 

 

Adres wideo

Mamy zwycięską inicjatywę!

10 000 zł od TEB Akademii oraz wszystkie indywidualne datki od Was i od wszystkich pracowników uczelni z Grupy TEB Akademia trafią do Fundacji Strefa Integracji!
Spośród siedmiu zgłoszonych inicjatyw, działających na rzecz dzieci, jury w drodze głosowania i dyskusji wybrało właśnie Strefę Integracji – Fundację, która swą opieką otacza dzieci z zespołem Downa oraz ich rodziny. 

Mamy nadzieję, że licznie przyłączycie się do zbiórki pieniężnej na rzecz Fundacji – zbiórka rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 14 września. Szczegóły wkrótce!

Adres wideo

Jaką Przyjaciółką była Ela?

W kolejnym odcinku cyklu Poznaj Elę, Ania Czarkowska opowie o Przyjaźni. O trwałej, prawdziwej więzi, która łączyła ją z Elą. 

Adres wideo

Poznaj Elę - mówi Piotr Lisiecki

Kolejny film z cyklu Poznaj Elę przybliży Wam nieco postać Eli jako PR-owca, kreatywnej, inspirującej koleżanki z pracy. 
Wspomnieniami dzieli się Piotr Lisiecki.

START!!!

1 czerwca ruszyła pierwsza edycja Akcji charytatywnej im. Eli Bednarkiewicz. Jest to inicjatywa szczególna ze względu na patronkę akcji - Elę, której postać i wartości chcemy mieć na stałe w naszej pamięci, w pamięci naszej firmy. Poprzez zaangażowanie w akcję - pomoc dzieciom - chcemy spożytkować dobrą energię, którą pozostawiła wśród nas Ela.

Adres wideo

Poznaj Elę - cykl historii osobistych

Cykl Poznaj Elę to filmy i wypowiedzi tekstowe pracowników TEB Akademia, które są bezcenną pamiątką po Eli, jej żywym obrazem, pełnym emocji i osobistych historii. To namiastka tego, co na co dzień w życie naszej firmy i ludzi wnosiła Ela.
Swoimi wspomnieniami dzieli się Paweł Zeller.